Proktologia

Esperal

W Goya Medical osoby borykające się z uzależnieniem od alkoholu mogą skorzystać z wykonywanej przez specjalistę chirurga implantacji Esperalu, który wpływa na metabolizm alkoholu.

Skuteczna walka z nałogiem alkoholowym nie jest prosta. Wymaga zarówno samozaparcia pacjenta, jak i wsparcia specjalistów – psychologa, terapeuty, niekiedy psychiatry. Pod kątem farmakologicznym pomóc może chirurg, który przeprowadzi implantację Esperalu w ciele pacjenta.

Esperal (disulfiram) to środek chemiczny, który wpływa na metabolizm alkoholu – osoba po jego aplikacji po spożyciu nawet najmniejszych ilości alkoholu boryka się z bólami głowy, kołataniem serca, nudnościami i wymiotami. Takie dolegliwości sprawiają, że chęć sięgnięcia po alkohol jest mniejsza.

Esperal podaje się pacjentom poprzez podskórne wszycie odpowiedniej liczby tabletek. Procedura trwa około 10 minut i jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym przez chirurga. Wymaga wykonania niewielkiego nacięcia skóry pośladka, a następnie założenia szwu.

Umów się na wizytę     >