Tłuszczaki oraz guzki podskórne

W klinice Goya Medical zapewniamy pacjentom możliwość usunięcia tłuszczaków oraz guzków podskórnych, takich jak kaszaki czy włókniaki. Oferujemy opiekę doświadczonych specjalistów chirurgii oraz miłą, serdeczną atmosferę!

Tłuszczaki to łagodne guzy, powstające – jak sama nazwa wskazuje – z tkanki tłuszczowej. Najczęściej rozwijają się pod skórą, mają kształt owalny lub podłużny, a wielkość – od kilku milimetrów do kilku centymetrów. Najczęściej pojawiają się u osób między 40. a 60. rokiem życia, choć niekiedy występują nawet u dzieci. Przypuszcza się, że tłuszczaki rozwijają się na skutek indywidualnych predyspozycji genetycznych lub zaburzeń w pracy układu immunologicznego.

Często występujące guzy podskórne to także kaszaki i włókniaki. Kaszaki – torbiele wypełnione łojem – tworzą się na twarzy, skórze owłosionej głowy, karku, plecach, czasem w okolicach oczu. Są nieestetyczne i mogą ulegać infekcji oraz być przyczyną ropni skóry lub rzadko nowotworów. Z kolei włókniaki powstają z tkanki łącznej włóknistej i mogą przyjmować postać miękką lub twardą.

W Goya Medical wszystkie tego typu zmiany usuwamy w znieczuleniu miejscowym jedyną możliwą metodą chirurgiczną, zapewniając pacjentom bezpieczeństwo i skuteczność. Zapraszamy!

Umów się na wizytę     >