Proktologia

Znamiona, brodawki skórne i kurzajki

Różnego rodzaju zmiany skórne – kurzajki, brodawki czy znamiona – są nie tylko problemem natury estetycznej, ponieważ mogą prowadzić także do rozwoju schorzeń nowotworowych. W Goya Medical oferujemy wykonywane w trybie ambulatoryjnym bezpieczne i skuteczne zabiegi usuwania zmian skórnych.

Brodawki, kurzajki czy znamiona mogą zaburzać wygląd, bywają przyczyną kompleksów, mogą również być podrażniane przez elementy garderoby. Wówczas krwawią i tworzą się wokół nich nieestetyczne blizny. Niektóre z nich są typowymi zmianami barwnikowymi (tworzą się na skutek zaburzeń w produkcji melaniny), inne mogą mieć podłoże wirusowe. Pewne zmiany skórne, zwłaszcza te barwnikowe lub powstające na skutek działania słońca oraz pojawiające się u osób z grup podwyższonego ryzyka, powinno się w szczególny sposób kontrolować – dermatoskopia, a niejednokrotnie usuwać.

Kurzajki, brodawki i znamiona można leczyć w naszej klinice Goya Medical. Oferujemy tradycyjne zabiegi metodami chirurgicznymi wykonywane w znieczuleniu miejscowym lub nowoczesne i bardzo skuteczne zabiegi z użyciem lasera CO2. Usunięte zmiany można również przebadać histopatologicznie – badanie to pozwoli określić, czy w nie znajdują się w niej komórki nowotworowe.

Umów się na wizytę     >