Holter to narzędzie diagnostyczne wykorzystywane przy zaburzeniach pracy mięśnia sercowego. Wyróżniamy dwa rodzaje badań, podczas których lekarze wykorzystują te urządzenie – holter ekg oraz holter ciśnieniowy. Lekarze w Goya Medical Wrocław wykonują oba te badania.

Umów się na wizytę     >
Proktologia

Holter EKG Wrocław

Na czym polega holter ekg?

Zwykłe badanie EKG jest jednym z częściej wykonywanych w przypadku podejrzenia zaburzeń serca, ale w odróżnieniu do holtera EKG, pokazuje ono zapis akcji serca pacjenta jedynie przez krótką chwilę, w spoczynku. Takie badanie może nie wychwycić nieprawidłowości, dlatego warto wykonać właśnie badanie holter EKG. Podczas tego badania urządzenie monitoruje pracę serca przez 24 godziny. Zaletą tego jest fakt, że lekarz może obserwować akcję serca pacjenta podczas codziennych aktywności – odpoczynku, snu, w stresie, podczas aktywności fizycznej. Wskazaniem do badania holter EKG są między innymi omdlenia bez wyraźnie określonej przyczyny, zawroty głowy czy arytmia serca. Masz taki problem? Skontaktuj się z recepcją klinki medycznej Goya Medical Wrocław i  umów się na wizytę do specjalisty.

Holter ciśnieniowy Wrocław – jak wygląda badanie?

Badanie holterem ciśnieniowym polega na całodobowym monitorowaniu ciśnienia pacjenta. Holter ciśnieniowy mierzy wartość ciśnienia skurczowego krwi, rozkurczowego oraz częstotliwość rytmu serca. Podczas badania pacjent powinien prowadzić normalny tryb życia, nie ma też potrzeby specjalnego przygotowywania się przed badaniem. Zarówno holter ciśnieniowy jak i holter EKG to badania nieinwazyjne i bezpieczne, nie ma do nich żadnych przeciwwskazań. Całodobowe badanie ciśnienia najczęściej zleca lekarz po wykryciu nieprawidłowości przy zwykłym pomiarze ciśnienia w gabinecie lekarskim. Holter ciśnieniowy mierzy ciśnienie w ciągu dnia co 15 minut, a w nocy, w 30 minutowych odstępach czasu. Należy pamiętać o tym, że podczas pomiaru ręka powinna być wyprostowana, w innym wypadku wyniki mogą być zafałszowane. 

Umów się na wizytę     >