Zabiegi laserowe to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia pajączków. Stosowany w naszej klinice GOYA Medical laser Alma Harmony XL Pro emituje energię, która jest wchłaniana przez czerwone krwinki znajdujące się w zmienionych naczyniach. Zostają one rozgrzane, obkurczone i z czasem wchłonięte przez organizm. Zabieg jest bardzo skuteczny, bezpieczny i bezbolesny. Może być stosowany nie tylko w leczeniu pajączków kończyn dolnych, ale także np. trądziku różowatego czy naczyniaków.

Laseroterapia to znana od ponad 20 lat metoda leczenia pajączków, czyli rozszerzonych naczyń krwionośnych kończyn dolnych. Mogą przyjmować one kolor niebieski lub czerwony, w większości przypadków stanowią defekt natury kosmetycznej, choć czasami bywają pierwszym sygnałem rozwijającej się niewydolności żylnej.

Laseroterapia pajączków – na czym polega?

Laseroterapia pajączków polega na przyłożeniu do skóry kończyny dolnej głowicy lasera emitującej wiązki energii. Skierowana w ściśle określone partie skóry prowadzi do kontrolowanego uszkodzenia struktury pajączka, jego stopniowego włóknienia oraz zaniku. Co ważne, w czasie zabiegu nie dochodzi do jakiegokolwiek przerwania ciągłości skóry, a dzięki zastosowaniu w laserze Alma Harmony XL najnowocześniejszego systemu chłodzenia dyskomfort i ewentualne dolegliwości u pacjentów zostają zredukowane do minimum.

Laseroterapia pajączków – efekty

Laseroterapia pajączków trwa z reguły 45-60 minut, a efekty stają się widoczne w okresie kilkunastu dni. Jeśli teleangiektazji w obrębie kończyn dolnych jest wiele, konieczne może być powtórzenie zabiegu po 6-12 tygodniach. Warto jednak pamiętać, że dzięki nowoczesnym technologiom i niskiej inwazyjności laseroterapia nie jest obarczona ryzykiem poważnych powikłań, a po jej zakończeniu można od razu wrócić do normalnych aktywności.

Umów się na laseroterapię pajączków do naszej kliniki GOYA Medical!

Umów się na wizytę     >