Chęć poprawienia wyglądu i profilaktyki przeciwstarzeniowej sprawia, że medycyna estetyczna jest coraz bardziej popularna. Medycyna estetyczna wykorzystuje leki i zabiegi o charakterze mało inwazyjnym, ale efekty są bardzo zadowalające szczególnie w zakresie naturalnego opóźniania procesów starzenia się skóry. Bardzo ważne jednak jest korzystanie z pomocy specjalistów, dlatego w klinice medycznej Goya Medical Wrocław możesz mieć pewność, że Twoje zdrowie i wygląd są w najlepszych rękach.
Medycyna estetyczna Wrocław – jakie zabiegi?
Medycyna estetyczna oferuje nam wiele zabiegów wpływających na piękny wygląd skóry. W klinice Goya Medical możesz skorzystać z takich jak:
- botoks,
- wampirzy lifting, czyli osocze bogatopłytkowe i fibryna bogatopłytkowa,
- wolumetria twarzy,
- wypełnianie zmarszczek z pomocą kwasu hialuronowego,
- lifting twarzy – nici liftingujące APTOS,
- powiększanie ust,
- mezoterapia,
- lipoliza iniekcyjna,
- laserowe zabiegi np. usuwania blizn czy leczenia trądziku,
- liposukcja
- profhilo
Ceny wszystkich zabiegów są podane na naszej stronie internetowej w zakładce cennik – medycyna estetyczna. Część z nich jednak wymaga dokładnego określenia w sposób indywidualny i zależy na przykład od wybranej partii ciała. Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja z lekarzem, który podejmie ostateczną decyzję o możliwości wykonania zabiegu.
Mezoterapia
Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który polega na podskórnym podaniu w określone partie ciała – najczęściej w obszar twarzy – dopasowanych do potrzeb pacjenta koktajli odżywczych i substancji aktywnych o działaniu nawilżającym, regeneracyjnym, przeciwzmarszczkowym itp. Na nowoczesne, bezpieczne i skuteczne zabiegi mezoterapii wykonywane przy użyciu sprawdzonych, certyfikowanych preparatów, zapraszamy do naszej kliniki Goya Medical!
Mezoterapia to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na podskórnym podaniu dopasowanych do potrzeb pacjenta substancji i preparatów o ściśle określonym wpływie na urodę i zdrowie. Podane pod skórę działają one o wiele bardziej efektywnie niż tradycyjne kosmetyki aplikowane na skórę, co zapewnia lepsze efekty regeneracyjne i odmładzające.
Wyróżnia się trzy zasadnicze rodzaje mezoterapii. Najbardziej rozpowszechniona jest mezoterapia igłowa – w jej trakcie lekarz podaje preparaty pod skórę poprzez iniekcję, albo z użyciem strzykawki, albo specjalnego pistoletu. Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest przy pomocy specjalnych urządzeń (dermapenów lub mezorollerów), których głowice są pokryte mikroigłami – prowadzenie ich po skórze daje efekt licznych mikronakłuć na głębokość do 2,5 mm. Istnieje również mezoterapia bezigłowa – w jej trakcie wykorzystuje się urządzenie emitujące prąd o wysokiej częstotliwości. Otwiera ona kanały hydrofilowe skóry, przez które substancje odżywcze i koktajle wnikają w głębsze partie skóry, choć nie tak głębokie, jak podczas mezoterapii igłowej lub mikroigłowej.
Mezoterapia – wskazania
Mezoterapia jest zabiegiem, który najczęściej wykonuje się w obrębie twarzy, ale tak naprawdę może być wykonany na każdym obszarze ciała, który potrzebuje specjalistycznej pomocy. Wśród wskazań do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii znajdują się:
- przesuszenie skóry,
- cera poszarzała, zmęczona, pozbawiona blasku,
- obecność zmarszczek – płytkich i głębokich,
- utrata owalu twarzy,
- spadek napięcia i elastyczności skóry,
- przebarwienia skóry różnego pochodzenia,
- blizny,
- rozstępy,
- nadmierne wypadanie włosów i łysienie.
Mezoterapia – jakie preparaty?
Jak już wspomniano, używane podczas zabiegu preparaty są dobierane do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W naszej klinice Goya Medical stosujemy jedynie sprawdzone, certyfikowane produkty od renomowanych firm – tak, aby zapewnić pacjentom maksimum bezpieczeństwa oraz jak najlepsze efekty.
Najczęściej w preparatach wykorzystywanych podczas mezoterapii znajdują się takie, substancje jak:
- kwas hialuronowy – jest niezbędny do zachowania prawidłowego nawilżenia, sprężystości oraz jędrności skóry, pozwala kompleksowo poprawić kondycję skórę, pobudza procesy regeneracji oraz zmniejsza widoczność zmarszczek,
- osocze bogatopłytkowe i skoncentrowane czynniki wzrostu z komórkami macierzystymi (CGF) – są to preparaty pozyskiwane z niewielkiej próbki krwi pacjenta, podane w formie iniekcji pod skórę umożliwiają dogłębne odżywienie, rewitalizację oraz odmłodzenie skóry,
- witaminy – przede wszystkim witamina A (o udowodnionym działaniu przeciwstarzeniowym), witamina E (zwana „witaminą młodości”, niwelująca zmarszczki) oraz witamina C (rozjaśnia przebarwienia i poprawia koloryt skóry),
- koenzym Q10 – zwalcza wolne rodniki, spowalniając procesy starzenia skóry, pobudza naturalne procesy regeneracyjne, chroni skórę przed niedotlenieniem,
- polifenole oraz flawonoidy – likwidują przebarwienia, chronią przed niekorzystnym działaniem promieniowania słonecznego, wzmacniają tkankę łączną, poprawiają napięcie i nawilżenie skóry,
- mikroelementy – m.in. cynk, żelazo, mangan, selen i krzem, biorą one udział w syntezie kolagenu, działają ściągająco i przeciwłojotokowo, chronią przed promieniowaniem UV, pomagają w redukcji zmarszczek,
- aminokwasy – m.in. tauryna, glutation, prolina, lizyna i glicyna, mają zdolności wiązania cząsteczek wody, przez co korzystnie działają na poziom nawilżenia skóry, regenerują naskórek, likwidują przebarwienia,
- kwasy tłuszczowe – przede wszystkim omega-3 i omega-6, chronią skórę przed przesuszeniem, niwelują uczucie nadmiernego napięcia oraz szorstkości skóry.
Mezoterapia – przeciwwskazania
Choć mezoterapia jest co do zasady bezpiecznym zabiegiem, to jednak nie wykonuje się go u wszystkich. Wśród najczęściej występujących przeciwwskazań znajduje się:
- ciąża i okres karmienia,
- nadwrażliwość lub alergia na jakiekolwiek składniki preparatu,
- zaburzenia krzepnięcia krwi,
- przyjmowanie leków wpływających na krzepliwość krwi,
- aktywna opryszczka,
- rany, infekcje, owrzodzenia w obszarze zabiegowym,
- padaczka,
- nieustabilizowane choroby przewlekłe,
- aktywna choroba nowotworowa.
Jak przebiega zabieg mezoterapii?
Mezoterapia nie jest skomplikowanym zabiegiem, ale mimo wszystko wymaga wcześniejszej konsultacji ze specjalistą, który diagnozuje problemy pacjenta i dobiera preparat najlepiej dopasowany do potrzeb, a także wyklucza istnienie ewentualnych przeciwwskazań.
Sam zabieg trwa kilkanaście minut. Skóra jest znieczulana przy pomocy kremu (niektórzy pacjenci w ogóle nie wymagają znieczulenia), a następnie lekarz wybraną metodą wprowadza koktajl w określone partie skóry. Warto pamiętać, że pozytywnie na skórę wpływa sam proces iniekcji, który pobudza naturalne procesy regeneracyjne.
Po zabiegu w miejscach iniekcji skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, pojawić się też może siniak, ale objawy te samoistnie mijają w ciągu 2-3 dni. Można je również łagodzić np. poprzez stosowanie zimnych okładów, ale należy pamiętać, by lodu nie przykładać bezpośrednio do skóry. Mogłoby się to skończyć odmrożeniem.
W większości przypadków zauważalne efekty daje już jeden zabieg mezoterapii, choć dla jak najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie ich w serii – o ostatecznej liczbie zabiegów i ich częstotliwości decyduje lekarz.
Na nowoczesne, bezpieczne i skuteczne zabiegi mezoterapii wykonywane przy użyciu sprawdzonych, certyfikowanych preparatów, zapraszamy do naszej kliniki Goya Medical! Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów, którzy pomogą pozbyć się problemów estetycznych na twarzy i skórze całego ciała.
Wypełniacze
Wypełniacze to stosowane w medycynie estetycznej substancje – najczęściej na bazie kwasu hialuronowego – które pozwalają na bezpieczne i szybkie wypełnienie zmarszczek, zredukowanie bruzd, wymodelowanie twarzy i wyraźne odmłodzenie cery. Na zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy zapraszamy do naszej kliniki Goya Medical.
Pod pojęciem wypełniaczy rozumie się różnego rodzaju substancje podawane w formie iniekcji pod skórę w celu zredukowania zmarszczek i bruzd. Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, to historia wypełniaczy sięga ponad 100 lat – już na początku XX wieku do tuszowania zmarszczek wykorzystywano ludzką tkankę tłuszczową oraz parafinę. W połowie XX wieku popularność zaczął zdobywać stosowany jako wypełniacz olej silikonowy, ale już 1965 r. zakazano jego użycia ze względu na często występujące i silne działania niepożądane.
Na początku lat 70. w USA rozpoczęto prace nad stworzeniem wypełniacza na bazie kolagenu bydlęcego – pierwszy tego typu preparat zatwierdzono do użytku już w 1977 r. W przeciągu kilku lat substancje takie stały się tzw. złotym standardem w walce ze zmarszczkami, choć nie były one pozbawione wad, takich jak chociażby niska trwałość rezultatów. W połowie lat 90. XX wieku preparaty ze zwierzęcym kolagenem były stopniowo wypierane z rynku przez kwas hialuronowy – okazał się on substancją bardziej bezpieczną i zapewniającą długotrwałe efekty.
Wypełniacze – wskazania
Jak już wspomniano, zabiegi z użyciem wypełniaczy mają na celu wypełnienie zmarszczek i bruzd, modelowanie twarzy oraz odmłodzenie skóry. Wśród szczegółowych wskazań do przeprowadzenia tego typu zabiegu znajdują się:
- głębokie zmarszczki poziome czoła,
- zmarszczki na linii brwi,
- zmarszczki okolic oczu,
- dolina łez,
- zmarszczki palacza,
- linie marionetki,
- zmarszczki mimiczne wokół ust,
- zmarszczki okolic brody.
Przy użyciu wypełniaczy można również wymodelować policzki, poprawić kontur i objętość ust, a także poprawić wygląd brody.
Wypełniacze – rodzaje preparatów
Do najczęściej stosowanych we współczesnej medycynie estetycznej wypełniaczy zalicza się kwas hialuronowy, własna tkanka tłuszczowa pacjenta oraz wypełniacze syntetyczne.
Kwas hialuronowy
Jest to substancja w naturalny sposób występująca w organizmie, odpowiedzialna m.in. za nawilżenie, jędrność i elastyczność skóry. Niestety, wraz z upływem lat kwasu hialuronowego w organizmie ubywa, co daje objawy w postaci przesuszenia skóry, pojawiania się zmarszczek i utraty jędrności tkanek.
Syntetyczny kwas hialuronowy jest najdoskonalszym wypełniaczem. Jest bardzo bezpieczny, nie powoduje reakcji alergicznych, uzyskane efekty wypełnienia zmarszczek i wymodelowania tkanek są naturalne. W zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta, efekty zabiegu utrzymują się do dwóch lat.
Tkanka tłuszczowa pacjenta
Jest to tzw. wypełniacz autologiczny – tkankę tłuszczową pobiera się najczęściej z brzucha, ud lub pośladków pacjenta, zostaje ona oczyszczona i w tej postaci może zostać użyta jako wypełniacz – zarówno w celu redukcji zmarszczek, jak i modelowania poszczególnych partii twarzy.
Zabiegi z zastosowaniem tkanki tłuszczowej pacjenta również cechują się dużym bezpieczeństwem, ale ich rezultaty są mniej trwałe. Plusem jest to, że jednocześnie można pozbyć się tkanki tłuszczowej z newralgicznych partii ciała i wypełnić zmarszczki albo wymodelować policzki.
Wypełniacze syntetyczne
Stosowane we współczesnej medycynie estetycznej są również preparaty na bazie substancji syntetycznych, czyli takich, które nie występują w organizmie człowieka, a są wytwarzane w laboratorium. W ich przypadku częstszym powikłaniem są reakcje alergiczne, ale z drugiej strony – obserwuje się dłuższe utrzymywanie się efektów.
Wypełniacze – przeciwwskazania
Tak jak w przypadku każdego innego zabiegu medycyny estetycznej, również zabiegów z użyciem wypełniaczy nie wykonuje się u wszystkich pacjentów. Do najczęściej występujących przeciwwskazań zalicza się:
- ciąża i okres karmienia,
- nadwrażliwość lub alergia na którykolwiek ze składników preparatu,
- aktywna opryszczka,
- zaburzenia krzepnięcia,
- aktywne infekcje, rany, owrzodzenia w obszarze zabiegowym,
- choroby nowotworowe,
- schorzenia autoimmunologiczne,
- okres zaostrzenia chorób przewlekłych,
- skłonność do tworzenia się bliznowców,
- przyjmowanie leków, które mogą wpływać na krzepliwość krwi.
Wypełniacze – zalecenia przed zabiegiem, przebieg, powikłania
Zabiegi z użyciem wypełniaczy nie wymagają z reguły specjalnych przygotowań. Oczywiście w naszej klinice konieczne są wcześniejsze konsultacje z lekarzem, który planuje zakres zabiegu oraz wyklucza występowanie ewentualnych przeciwwskazań. Na około 3 dni przed zabiegiem zaleca się odstawienie leków przeciwkrzepliwych – jeśli są one przyjmowane w sposób stały.
Zabieg z użyciem wypełniacza jest szybki i bezpieczny. Skórę odkaża się i aplikuje na nią warstwę kremu znieczulającego, co eliminuje odczuwany dyskomfort. Preparat jest aplikowany w określone miejsce przy pomocy cienkiej igły lub kaniuli – następnie lekarz masuje daną partię twarzy, tak aby zapewnić jak najlepsze rozprowadzenie preparatu. Cała procedura trwa zazwyczaj około 30 minut.
Po zabiegu w miejscu iniekcji może pojawić się lekki obrzęk, zaczerwienienie i delikatny ból – objawy te mijają samoistnie w ciągu 2-3 dni. Powikłania w postaci występowania przewlekłego obrzęku, guzków, ziarniniaków czy tzw. efektu Tyndalla (niebieskawe prześwitywanie wypełniacza przez skórę) są bardzo rzadkie.
Po iniekcji wypełniacza przez 24 godziny należy unikać intensywnego wysiłku, a także masowania i silnego dotykania twarzy – tak, aby preparat się nie przemieścił. Przez kilka dni warto ograniczyć ekspozycję skóry na słońce. Aby złagodzić ból i obrzęk, do twarzy można przyłożyć zimny okład.
Jeśli chcesz pozbyć się zmarszczek i bruzd, wymodelować usta lub policzki i wyraźnie odmłodzić cerę, zapraszamy na konsultacje do Goya Medical! Zapewniamy opiekę doświadczonych specjalistów medycyny estetycznej, troskę, empatię i zabiegi dopasowane do potrzeb – umów się na wizytę w dogodnym dla Ciebie terminie!