Miniflebektomia to zabieg usuwania żylaków poprzez wyciągnięcie ich z kończyny przy pomocy haczyków chirurgicznych wprowadzanych poprzez 1-2-milimetrowe nacięcia skóry. Jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym w trybie ambulatoryjnym.

Miniflebektomia – zwana też szydełkowaniem żył – to małoinwazyjny zabieg polegający na usunięciu żylaków przy pomocy specjalnych haczyków chirurgicznych. Wprowadza się je do organizmu przez niewielkie, 1-2-milimetrowe nacięcia skóry, które po zabiegu są odpowiednio zaopatrywane.

Miniflebektomię wykonuje się z reguły w przypadku dużych, rozległych żylaków, kiedy oczekiwanych efektów nie przynosi np. zabieg skleroterapii. Przeprowadza się ją w znieczuleniu miejscowym, w trybie ambulatoryjnym. Jedynym przeciwwskazaniem jest tak naprawdę zakrzepica w obrębie żył powierzchownych oraz stany zapalne skóry na kończynach dolnych.

Miniflebektomia daje bardzo dobre efekty zdrowotne oraz kosmetyczne. Od razu po zabiegu można normalnie chodzić. Powrót do pracy jest zazwyczaj możliwy na drugi dzień.

Skontaktuj się naszą kliniką Goya Medical i umów się na wizytę ze specjalistą flebologii!

Umów się na wizytę     >