Proktologia

Torbiel włosowa

Torbiel włosowa – zwana również zatoką włosową – to zapalenie tkanki podskórnej, pojawiające się między pośladkami, zazwyczaj w okolicach kości ogonowej lub kości krzyżowej. Diagnostyką i leczeniem torbieli włosowej zajmują się specjaliści proktologii z Goya Medical!

Torbiel włosowa to dolegliwość o podłożu bakteryjnym – między pośladkami, w ciepłym i wilgotnym środowisku szkodliwe drobnoustroje mają doskonałe warunki do rozwoju.

Dodatkowo zdarza się, że o tej właśnie okolicy zapomina się podczas codziennej higieny. Namnażające się bakterie powodują więc zapalenie skóry i tkanki podskórnej.

Torbiel włosowa – objawy

Pierwsze objawy torbieli włosowej to:

  • podrażnienie,
  • świąd,
  • ropnie,
  • zaczerwienienie skóry w okolicy szpary międzypośladkowej.

Torbiel powstaje wokół mieszka włosowego – bakterie oraz obumarłe komórki tworzą tam treść ropną, która może sączyć się na zewnątrz. Warto pamiętać, że torbieli włosowej nie wolno usuwać samodzielnie – może to pozostawić trwałe zmiany skórne. Jeśli torbieli jest więcej, pojawić się mogą objawy ogólne, np. złe samopoczucie czy stany podgorączkowe.

Leczenie torbieli włosowej w Goya Medical

W Goya Medical można uzyskać specjalistyczną pomoc w zakresie diagnostyki i leczenia torbieli włosowej. Wykonujemy m.in. zabiegi chirurgiczne w znieczuleniu dożylnym, polegające na usunięciu torbieli z plastyką okolicy krzyżowo-ogonowej. Zastosowanie w leczeniu schorzenia znajdują również przeprowadzane przez nas zabiegi laserowe. W przypadku osób z obniżoną odpornością konieczna może być antybiotykoterapia.

W Goya Medical zapewniamy pacjentom pełną dyskrecję, miłą i serdeczną atmosferę oraz opiekę doświadczonych specjalistów. Nie zwlekaj i umów się na konsultacje z proktologiem!

Umów się na wizytę     >