Usuwanie żylaków metodą fal radiowych RFITT to nowoczesny, mało inwazyjny zabieg polegający na zamknięciu niewydolnej żyły przy użyciu aplikatora emitującego fale radiowe. Zabieg jest skuteczny w każdym stadium niewydolności żylnej, u pacjentów w różnym wieku. Wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym – bezpośrednio po jego zakończeniu pacjent wraca do domu, a po dwóch dniach można iść do pracy.

RFITT to obecnie jedna z najbezpieczniejszych, a zarazem najbardziej skutecznych metod leczenia żylaków kończyn dolnych. Podczas zabiegu wykorzystuje się właściwości fal radiowych – ich energia obkurcza niewydolne naczynie, powoduje jego zamknięcie i wchłonięcie.

Usuwanie żylaków metodą RFITT – wskazania

Wśród wskazań do wykonywania zabiegu RFITT znajdują się:

  • żylaki kończyn dolnych (żyła odstrzałkowa, odpiszczelowa i żyły przeszywające)
  • izolowana niewydolność pniowa żył bez objawowych żylaków.

Zabieg można wykonywać u osób w każdym wieku, na obie kończyny jednocześnie.

Usuwanie żylaków metodą RFITT – przebieg

Po wykonaniu niezbędnej diagnostyki – badania USG Doppler – pacjent w dniu zabiegu zgłasza się do naszej kliniki. Po miejscowym znieczuleniu kończyny lekarz pod kontrolą USG wprowadza do niewydolnej żyły miniaturowy aplikator emitujący fale radiowe o określonej częstotliwości. Pod wpływem ciepła ściany naczynia ulegają obkurczeniu, zamyka się ono i z czasem ulega całkowitemu wchłonięciu. Zabieg RFITT można połączyć ze skleroterapią, która pozwoli usunąć mniejsze żylaki, np. z okolic goleni.

Leczenie żylaków metodą RFITT jest bezbolesne i mało inwazyjne dla pacjenta. Nie wymaga nacinania skóry (konieczna jest tylko iniekcja), krótki jest także czas rekonwalescencji – już po dwóch dniach można wrócić do pracy zawodowej. Przez około 4 tygodnie należy stosować specjalne pończochy uciskowe.

Osoby zainteresowane zabiegiem w naszej klinice GOYA Medical zapraszamy do kontaktu!

Umów się na wizytę     >