Usg serca to podstawowe narzędzie przeznaczone do diagnostyki kardiologicznej w przypadku chorób serca i układu krążenia. Echo serca przeprowadzane jest u dorosłych przez klatkę piersiową. Badanie można wykonać w klinice medycznej Goya Medical Wrocław. Jest ono bezbolesne i nieinwazyjne, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczne. Można je wielokrotnie powtarzać w razie potrzeby. 

Umów się na wizytę     >
Proktologia

USG serca Wrocław

Echo serca Wrocław – co pokazuje?

Badanie usg serca, które wykonujemy w klinice Goya Medical Wrocław, pozwala na ocenę budowy serca i naczyń krwionośnych, wykrycie wrodzonych lub nabytych wad, sprawdzenie pracy mięśnia sercowego i zastawek serca, a także na ocenę przepływu krwi i parametrów opisujących pracę serca.

USG serca – wskazania do wykonania badania

Echo serca zaleca się przede wszystkim u osób z chorobami krążenia. Są to między innymi:

  • nadciśnienie

  • choroba wieńcowa

  • zaburzenia rytmu serca

  • migotanie przedsionków

  • wrodzone lub nabyte wady serca

  • przebyty zawał serca

  • duszności

  • bóle w klatce piersiowej

Usg serca wykonuje się również w przypadku chorób onkologicznych podczas różnych rodzajów leczenia. Lekarz prowadzący może zlecić echo serca przed planowaną operacją, po przebytym udarze mózgu, a także w przypadku chorób pozasercowych takich jak cukrzyca, choroby płuc czy nerek.

echo serca Wrocław

Echo serca – jak przygotować się do badania?

Jeżeli echo serca przeprowadzane jest przez klatkę piersiową, nie ma potrzeby specjalnego przygotowania do badania. Nie ma znaczenia także stosowana dieta i pora dnia. Ekg serca trwa zazwyczaj około kilkunastu minut do nawet do kilkudziesięciu minut w zależności od przypadku medycznego.

Usg serca – jak przebiega badanie?

Usg może być wykonane w zwykłym gabinecie lekarskim, szpitalu lub klinice medycznej na przykład Goya Medical Wrocław. Badanie jest zazwyczaj szybkie i proste. Na początku pacjent powinien zdjąć ubrania i biżuterię od pasa w górę, następnie kładzie się na lewym boku.  Kolejno lekarz nakłada na klatkę piersiową pacjenta żel i za pomocą głowicy ultrasonograficznej rozpoczyna badanie echo serca. USG serca wykonywane jest przez lekarza kardiologa. W przypadku chorób płuc lub otyłości badanie może być utrudnione. 

Chcesz wykonać echo serca w klinice medycznej Goya Medical Wrocław? Sprawdź nasz cennik i umów się na wizytę do kardiologa.

Umów się na wizytę     >