Kardiologia to popularna dziedzina medycyny, która zajmuje się zaburzeniami i chorobami układu sercowo-naczyniowego, rozpoznaniem i leczeniem. Kardiologia to szeroka specjalizacja, którą możemy podzielić na inwazyjną i nieinwazyjną.  Do kardiologii nieinwazyjnej zaliczamy wszystkie badania diagnostyczne, które dostarczają lekarzowi ważnych informacji o układzie sercowo-naczyniowym bez żadnej ingerencji w strukturę ciała człowieka. 

Umów się na wizytę     >
Proktologia

Kardiolog Wrocław

Do badań tych należą między innymi:

Większość tych badań możesz wykonać w klinice medycznej Goya Medical Wrocław. Chcesz się dowiedzieć, jak przebiega wizyta u kardiologa prywatnie? Zapoznaj się z informacjami poniżej.

Kardiolog Wrocław Prywatnie

Kardiolog Wrocław – co robi kardiolog i kiedy się do niego udać?

Do zadań kardiologa należą diagnoza i leczenie chorób układu sercowo naczyniowego, a także profilaktyka z tym związana. Śmiertelność z powodu zaburzeń krążenia jest wysoka, dlatego profilaktyczne badania są bardzo ważne. Do chorób leczonych przez kardiologa należą:

  • nadciśnienie tętnicze

  • zaburzenia rytmu serca

  • choroba wieńcowa

  • niewydolność serca

  • miażdżyca

  • zapalenie mięśnia sercowego

  • wrodzone i nabyte wady serca

Na początku wizyty kardiolog w klinice medycznej Goya Medical przeprowadza dokładny wywiad medyczny. Następnie lekarz wykonuje ( w miarę możliwości) lub zleca badania kierunkowe. Po otrzymaniu wyników, kardiolog analizuje je i tworzy plan leczenia. W zależności od zaburzeń  stanu chorego, kardiolog może zalecić zmianę stylu życia (tryb życia, dieta) lub włączyć leki do codziennego stosowania. W cięższych przypadkach niezbędne mogą okazać się zabiegi chirurgiczne. 

Pozostaje pytanie – kiedy udać się do kardiologa?

Jeśli odczuwasz dolegliwości takie jak kołatanie serca, ból w klatce piersiowej, uczucie nierównego bicia serca, a nawet zdarzają Ci się zawroty głowy, duszności czy częste omdlenia i zasłabnięcia – koniecznie musi zobaczyć Cię kardiolog. W Goya Medical oferujemy szybkie terminy konsultacji.

Kardiologia Wrocław – zobacz nasz cennik

Umów się na wizytę     >