Proktologia

Hemoroidy

W Goya Medical specjalizujemy się w kompleksowej diagnostyce oraz nowoczesnym leczeniu hemoroidów. Sprawdź, jak możemy Ci pomóc!

Hemoroidy to w pełni naturalne sploty naczyń krwionośnych znajdujące się w okolicach odbytu. Są one otoczone błoną śluzową oraz mięśniami zwieracza odbytu. W normalnych warunkach hemoroidy są wypełnione krwią oraz napęczniałe, dzięki czemu zapewniają szczelność kanału odbytu. Podczas wypróżniania – razem z mięśniami – rozluźniają się, dzięki czemu jest możliwe oddanie stolca.

Zdarza się jednak, że na skutek niektórych czynników hemoroidy powiększają się. Dzieje się tak np. u osób prowadzących siedzący tryb życia, mało aktywnych fizycznie, borykających się z częstymi zaparciami, stosującymi dietę ubogą w błonnik i płyny, u kobiet w ciąży oraz osób ciężko pracujących fizycznie. Mamy wówczas do czynienia z hemoroidami patologicznymi, które wymagają leczenia.

Hemoroidy – objawy

Wśród głównych objawów patologicznych, nieprawidłowych hemoroidów znajduje się:

  • ból okolic odbytu,
  • dyskomfort podczas wypróżniania,
  • pieczenie i swędzenie okolic odbytu,
  • obecność krwi podczas wypróżniania.

Objawów tego typu nie można lekceważyć! Hemoroidy nie miną samoistnie, co więcej – problemy mogą się powiększać i powodować nieprzyjemne i poważne komplikacje. W najbardziej zaawansowanym stadium choroby może dość do obrzęku, przekrwienia hemoroidów oraz ich wypadnięcia poza odbyt, a nawet zakrzepicy.

Leczenie hemoroidów w Goya Medical

W Goya Medical dysponujemy wieloma metodami leczenia hemoroidów, w zależności od stopnia zaawansowania oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. W pierwszych stadiach zaproponować możemy nowoczesne metody małoinwazyjne, takie jak zabiegi z użyciem fal radiowych (w tym Celon Rfitth), skleroterapia, gumkowanie metodą Barrona czy leczenie laserowe. W bardziej zaawansowanych przypadkach konieczna może być operacja chirurgiczna, np. segmentowa hemoroidektomia metodą Milligan-Morgan.

Osoby borykające się z tym problemem zachęcamy do kontaktu!

Umów się na wizytę     >